Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Carvingski til barn

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-11-12, 13:20   #1
Molly
Bør lage seg en tittel selv
 
Molly sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 6.534
Molly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelenMolly er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Carvingski til barn

Storesøster skal på slalomkurs i januar. Hun har aldri stått før, og trenger alt av utstyr. Jeg har tenkt til å kjøpe brukt, da jeg antar at det finnes masse relativt nytt og fint utstyr på bruktmarkedet. Men hva skal jeg se etter?

Jeg har googlet meg frem til at carvingski er lurt for nybegynnere. Hun er 142 cm høy, str 36 i sko. Hvilken lengde bør hun ha på skiene og stavene? Og hvilken størrelse bør hun ha i slalomstøvlene?

Er det uproblematisk å kjøpe ski av en og støvler av en annen? Passer alle slalomstøvler til alle bindinger? Hva med tilpasning av bindingen til størrelsen på støvlene, er det enkelt å stille på eller må de skrus ut og flyttes?

Jepp, Molly gjør ting hun ikke kan.

__________________
Storesøster 02
Lillebror 07
Molly er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no