Sv: KrF i sjokk over forslag til ny ekteskapslov
Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.
Norske barn som ikke er stebarn og lignende, dvs barn som gis opp ved fødsel, ligger på ca 5 i året, maks 10. Dvs at jeg tror et homofilt par ikke vil stille så sterkt på det nåværende tidspunkt når det gjelder å få foreldreretten til disse barna.
De gjør nok dessverre ikke det, for det er så vidt jeg har forstått flest samtykkeadopsjoner, dvs foreldre som frivillig gir opp barna sine for adopsjon, som gjennomføres i Norge, og da får foreldrene selv være med å sette kriteriene for hvem som skal få adoptere (feks bo på landet, være kristne/ikke være kristne osv). Og da er det vel neppe så mange som tenker at homofile par ville være tingen. Men selvfølgelig, det kan jo skje 
Men altså, dette med stebarnsadopsjon. Jeg var omtrent 99% sikker på at det var en rettighet homofile hadde? Mener å huske at jeg leste at Anne Holt hadde adoptert datteren (er det det de har?). Tar jeg så feil?
__________________
Now it's nothing but MY way! 
|