Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Knuser kister for å få jevnere plen

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-06-08, 13:43   #13
Skilpadda
flisespikker
 
Skilpadda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 35.849
Blogginnlegg: 676
Skilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Knuser kister for å få jevnere plen

Det er selvsagt trist å tenke på, men det er uansett trist å tenke på hva som skjer med kroppen til den man er glad i etter at vedkommende er død og begravet. Jeg er enig i at kirkegårdsarbeid bør utføres med respekt, mye - som Inagh er inne på - av hensyn til de som faktisk arbeider der, men også av hensyn til oss andre/pårørende, som kan komme til å høre/se hvordan det foregår.

Egentlig synes jeg hele problemstillingen er (enda) en illustrasjon av det ganske fjerne og uhensiktsmessige ved å begrave folk i store, tette, solide kister. Jeg har mye mer sansen for kremering, av mange grunner, ikke minst estetiske. (Jeg synes tanken på å brenne den døde kroppen er både "rensligere" og mindre vond og ekkel enn tanken på å grave den ned i en nær hermetisk lukket kiste.)

__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
Skilpadda er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no