Sv: Reaksjoner på hemmelig bryllup?
Opprinnelig lagt inn av 3barnsmor, her.
Men handler ikke dette for mange, og kanskje særlig den gamle generasjonen, at tidligere var ikke et bryllup kun for de som giftet seg, men for hele slekta. Å gifte bort et barn er noe annet enn å gifte seg, lissom .. En tanke som slår meg ihvertfall.
Dette har jeg forstått i etterkant. I mitt hode har det å gifte seg vært en privatsak. Vi ville løse det sånn som det var praktisk for oss og slik at vi fikk en fin dag.
Men den skyllebøtta vi fikk av svigermor tilsa at dette var noe mer. Noe som skulle deles og vises frem til familien.
At jeg kom til å få det helt pyton med et sånt bryllup var fullstendig underordnet. At jeg ville få det pyton skyldes forøvrig måten jeg er skrudd sammen på. Jeg blir stresset av å arrangere store ting og klarer ikke å nyte det. Svigermor elsker slikt og kan ikke forstå at jeg synes det er slitsomt. Lykkeligvis var jeg og mannen helt på bølgelengde.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|