|
|||||||
| Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
interlektuell
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 1.056
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: "I don't like mondays"Jeg så en del av dette programmet i går, og det fikk meg ikke til å bli mindre oppgitt av det amerikanske rettsystemet. Det var tydelig at det var alvorlighetsgraden av forbrytelsen og ikke det individuelle hensynet til forbryteren som sto i sentrum. Slik jeg oppfattet jenta (nå kvinnen) var hun ikke direkte smart, i tillegg til at hun vokste opp under kritikkverdige kår. Begge foreldrene hennes ble intervjuet, og moren fremsto som en kald og kynisk person som tok avstand fra datteren og sin egen rolle i situasjonen. Faren virket også helt fjern, og tok aldeles ikke selvkritikk for at han hadde kjøpt en rifle til datteren sin til jul, rett før hendelsen. (Hva, er datteren min suicidal? Ja, da kjøper jeg jammen meg en rifle til henne i gave, det vil nok muntre henne opp!).
__________________
Tjo og hei |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Ringskrømt
|
Sv: "I don't like mondays"
Hvis du stryker dødsstraff biten, så er det kanskje ikke så rart. Jeg vet heller ikke om jeg hadde klart å føle empati for mine barns (eller manns) morder. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Nek er allrighte dyr
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: nær Oslo
Innlegg: 11.770
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: "I don't like mondays"
Helt enig. Synes ærlig talt det er ganske mye forlangt at pårørende skal føle empati og forståelse for morderens situasjon.
__________________
Det er bedre å vere lita og tøff, enn en stor bløff! (Jeg er begge deler!) Gutt 2002 og jente 2005 |
|
|
|
|
|
#4 |
|
er grønn og fin.
|
Sv: "I don't like mondays"De aller fleste ville hatet en person som tok livet av ens barn, og sikkert mange som ville håpet på dødstraff i Norge også. men jeg tror det stort sett vil gjelde den første tiden.
__________________
Hvordan hybelkaniner formerer seg? De bestøver hverandre selvsagt. |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|