Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Hjelp? Noen som har barna skrevet inn i foreldrenes pass?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-09-08, 18:11   #1
Lilleville
Superduperaktiv
 
Lilleville sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 591
Lilleville er populærLilleville er populærLilleville er populær
Standard

Sv: Hjelp? Noen som har barna skrevet inn i foreldrenes pass?

Passet mitt er utskrevet i desember 1998, så det er ganske gammelt ja!

Fikk ikke noe klart svar på passkontoret så jeg søkte om ordinært pass til begge to. Passkontoret mente at de skulle være ferdig til tirsdag. Hvis ikke må vi ordne nødpass.

Synes bare det er så rart at ingen vet noeting, til tross for at det stod på UD's sider at det var nok med å skrive dem i foreldrenes pass.

Nå ordner det seg uansett! Satser på nye pass på tirsdag og en god tur til Italia!

Lilleville er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 12-09-08, 10:06   #2
Divine
Textrovert
 
Divine sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 23.174
Blogginnlegg: 251
Divine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hjelp? Noen som har barna skrevet inn i foreldrenes pass?

Opprinnelig lagt inn av Lilleville, her.

Passet mitt er utskrevet i desember 1998, så det er ganske gammelt ja!

Da må du jo uansett ha nytt pass selv snart, og da ville du ikke lenger ha kunnet hatt barna skrevet inn i passet. Så like greit at de får egne pass med en gang.

__________________
En stor og en liten (94 og 02)

Ikke la det aller beste bli det godes fiende
Divine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 12-09-08, 10:37   #3
Hjertensfryd
Unik
 
Hjertensfryd sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Casa Del Troll
Innlegg: 9.317
Blogginnlegg: 98
Hjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de flesteHjertensfryd er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hjelp? Noen som har barna skrevet inn i foreldrenes pass?

Berre pass på at du sjølv ikkje blir stoppa på din tur no då. Enkelte land krever at passet ditt er gyldig i 3 månader etter at du er kommen heim. Der er vel ditt pass litt i grenseland.

__________________
Nobody is perfect. My name is Nobody.
Hjertensfryd er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 12-09-08, 10:58   #4
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.142
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hjelp? Noen som har barna skrevet inn i foreldrenes pass?

Jeg har ikke alltid hatt pass til barna når vi reiser, hatt med fødselsattesten.

Hos SAS går det kjempefint, men hos Norwegian må du ikke finne på å prøve deg. Måtte krangle oss inn med babyen, til de til slutt sa ' ja på eget ansvar' Jeg lurer på hvilket ekstra ansvar de har for passasjerer med pass.

SAS har aldri spurt etter det, selv jeg har reist fra spania uten pass en gang jeg hadde mistet det, uten særlig styr.

Pass er den eneste godkjente legitimasjonen, men SAS valgte å godkjenne at jeg brukte mitt bankkort.

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no