Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Pelsindustrien (Obs: Sterk link)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-12-08, 17:00   #11
Fargo
Hogger i stein
 
Fargo sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2008
Innlegg: 602
Fargo er populærFargo er populærFargo er populærFargo er populærFargo er populær
Standard

Sv: Pelsindustrien (Obs: Sterk link)

For ikke å snakke om hvordan kyllingene lever, før de havner på middagsbordet. Og så har vi fisken da. En uer er dratt opp fra 300 meter på tre minutter, en prosess som fører til at øynene presses ut av hodet på den. Og så selen, som vi hakker i hodet. Laksen? Flere hundre tusen laks i en merd, hele livet gjennom. Kan kun svømme rundt, den ene veien.

Eller nisa, som vi skyter med hagle slik at den ikke skal synke (altså den må ikke dø, for da går luften ut av lungene og den går til bunns).

Så spiser vi kjøttet, og snakker om de fæle pelsfarmerne. Joda, er enig i at dyr lider, men jeg synes ikke pelsdyra har det veldig mye værre enn andre nyttedyr.

Fargo er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no