Sv: Jeg vil ha din ærlige mening om kaptein Sabeltann! Og gjerne en diskusjon...
Og det som aC og Kasia sa. Smak og kvalitet er ikke det samme. Og jeg forbeholder meg retten til å lære barna mine hva kvalitet er på kultur, selv om jeg ikke utøver sensur på hva de skal like.
Rhett har et enormt mye bredere spekter på musikk enn meg, og etter kun 8 år sammen kan også jeg høre at noe 80-tallsmusikk faktisk har kvalitet. Det er ikke alt vi blir enige om, men det er lett å høre at f.eks. noe Talk Talk er nyskapende, mens Sinitta-Sabrina-Samantha er og blir møl. Smiths er jo seff i en klasse for seg, uavhengig av årstall.
Barna mine får høre musikk i bilen, hos oss går det på rundgang. I går var det mammas musikk, nå er det Sneipens, og etterpå pappas. Men det er jo vi som har laget hans spilleliste, likevel. Der er det alt fra Egner og Prøysen til Postman Pat, og heldigvis ber han stort sett om Nøtteliten eller Bakvendtland. 
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|