Sv: Barnevernet
Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.
007:
Joda. Men man må ta det viktigste først. Man setter ikke plaster på et kne, før man skaffer ambulanse til ham som har mistet foten.
På Sånn er livet på p2 i dag ble det anslått 12-18000 barn som er utsatt for seksuelle overgrep i Norge i dag. Etter min mening er det viktigere å hjelpe dem først, enn å lære foreldre at de skal si de er glad i barna sine. Det er ikke forbudt å være en kjip og dårlig forelder uten entusiasme eller barnevennlige prioriteringer. Det er forbudt å slå, voldta eller vanskjøtte. Vi får ta det som er forbudt først, samtidig som vi driver holdningsarbeid, sørger for at helsestasjoner er bemannet med psykologer og barnevernspedagoger, at det er oppsøkende virksomhet overfor alle foreldre i startfasen, at man har barnehageplass til alle og at det er mye forebyggende arbeid blant sårbare grupper.
Jada, Mim og selvsagt.
Det jeg ville frem til er at man trenger ikke pryle eller voldta barnet sitt for å bedrive mishandling eller vanskjøtsel. Eller være alkoholiker eller narkoman.
Barn har det ikke alltid best hos foreldrene sine selv om foreldrene verken pryler, voldtar eller ruser seg. Enkelte voksne mestrer ikke å ta vare på et lite menneskebarn, sånn er det bare, og det er trist og vondt.
|