Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Tar dere E. Coli-forholdsregler nå?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-05-09, 09:29   #28
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Tar dere E. Coli-forholdsregler nå?

Jeg sakset dette fra Aftenposten.

Sitat:

Den farlige E.coli-bakterien de nå leter etter, har aldri tidligere vært funnet i matvarer. Det kan tenkes at smitten går mellom mennesker, men den geografiske spredningen gjør at smittejakten likevel er konsentrert om matvarer, drikke og kontakt med dyr.
–Vi tror derfor at en matvare kan ha blitt forurenset. Det kan være kloakk fra et vanningsanlegg som har forurenset frukt og grønt. Det kan være krydder, drikkevann, sauser, kjøtt av alle typer. Vi har fortsatt ingen mistenkte, sier Berglund.


Dermed ser det ut som det kan komme fra hva som helst. Men det var kun utbrudd i enkelttilfeller og kun langs kystlinjen. Dermed mente de at det tyder på at det ikke er noe barn spiser mye av. Og tydeligvis ikke noe barn på sentrale østland spiser stort av ihvertfall siden det ikke er noen utbrudd der.


Så det kan tydeligvis komme fra hva som helst.

  Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no