Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvor mye bruker dere på julegaver?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-12-09, 23:30   #1
polarjenta
Tittel og tittel....
 
polarjenta sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vesterålen
Innlegg: 21.663
Blogginnlegg: 66
polarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvor mye bruker dere på julegaver?

Jeg måtte regne over, og jeg har brukt mellom 3500 og 4000. Kjøper ganske mange gaver, og prøver å finne fine, men billige gaver. Jeg kjøper bl.a masse klær på salg til de fleste av barna som får gave.

__________________
Nå også med avatar
polarjenta er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-12-09, 23:48   #2
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor mye bruker dere på julegaver?

Safran - jeg følger deg et godt stykke på vei. Gaver bare for gavens skyld og mengder av dem forstår jeg ikke vitsen med. Bedre med en gjennomtenkt gave enn fem bare for syns skyld .

På den andre siden så synes jeg det er helt ok å kjøpe dyre gaver til jul, om det er noe man uansett ville brukt penger på. Hvis barna feks trenger nye ski, skiklær, sykkel eller liknende, så er det jo mye bedre å kjøpe det som gave til jul (eller bursdag) enn å bare kjøpe det på en hvilken som helst annen dag. Jeg får feks MacBook til jul, som sannsynligvis er den dyreste gaven jeg noen sinne har fått. Men jeg trenger den jo uansett, så da kan jeg like gjerne få den til jul. Selv om jeg må innrømme at den ikke ligger under treet, men tastes på as we speak .

Men ja, bort med gaveberget, det er tanken som teller, enten gaven er liten eller stor, dyr eller billig. Og ungene blir som regel leie av å pakke opp før de er halvveis gjennom gavehaugen, særlig om man pratiserer det som man gjør hos min mor - å pakke opp en etter en og se hva folk får. Hos svigers pakkes det opp fortløpende, det er mindre hyggelig, men mer effektivt når haugen er stor .

Jeg må si jeg holdt på å dø av skam da vi hadde med oss au pairen vår for å feire jul hos svigers. Gavehaugen var kvalmende stor, og det ble rett og slett vemmelig der alle satt og pakket ut om kapp. Au pairen hadde jo fått gaver hun også, men likevel. Jeg så oss med hennes øyne, og likte ikke synet .

__________________
Now it's nothing but MY way!
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-12-09, 23:59   #3
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor mye bruker dere på julegaver?

Forsåvidt enig (med Mildrid) i at det er bedre å kjøpe en dyr "ordentlig" gave enn 20 billige som blir glemt to sek. etter at de er pakket ut.

rine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-12-09, 23:59   #4
safran
frakoblet
 
safran sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.403
Blogginnlegg: 18
safran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor mye bruker dere på julegaver?

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Det handler ikke om å "bruke penger på dem man er glad i." Man er vel like glad i barna om de får 5 julegaver eller 50? Jeg tenker at det handler om å se litt lengre enn sin egen nese. Å bruke utallige tusen på ting man strengt tatt ikke trenger når man samtidig vet at

a)utrolig mange andre barn (og voksne) kunne trengt pengene mer enn det vi gjør
og
b) global oppvarming, i stor grad forårsaket av vårt enorme forbruk, kommer til å få store konsekvenser for framtidige generasjoner (var det noen som sa "vise at man bryr seg om barna?")

framstår for meg som en temmelig tanketom og meningsløs handling.

Jeg ser på folk som i 2009 ubekymret shopper i vei fordi de "har råd til det", eller fordi det er så "koselig," som litt enkle. Jeg ser faktisk like mye ned på dem som jeg gjør med foreldre som røyker sammen med barna sine. De vet så utrolig mye bedre, men velger, av en eller annen merkelig grunn, å gjøre det likevel.

Jeg har sjelden vært så enig med deg som her, rine.

Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.

… Bedre med en gjennomtenkt gave enn fem bare for syns skyld .

På den andre siden så synes jeg det er helt ok å kjøpe dyre gaver til jul, om det er noe man uansett ville brukt penger på. Hvis barna feks trenger nye ski, skiklær, sykkel eller liknende, så er det jo mye bedre å kjøpe det som gave til jul (eller bursdag) enn å bare kjøpe det på en hvilken som helst annen dag. Jeg får feks MacBook til jul, som sannsynligvis er den dyreste gaven jeg noen sinne har fått. Men jeg trenger den jo uansett, så da kan jeg like gjerne få den til jul. Selv om jeg må innrømme at den ikke ligger under treet, men tastes på as we speak .

Jeg er helt enig i det du skriver.

__________________
In vino veritas
safran er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-12-09, 07:08   #5
Arktis
Har kontroll
 
Arktis sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Nordland
Innlegg: 550
Arktis er populærArktis er populærArktis er populær
Standard

Sv: Hvor mye bruker dere på julegaver?

Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.

Safran

På den andre siden så synes jeg det er helt ok å kjøpe dyre gaver til jul, om det er noe man uansett ville brukt penger på. Hvis barna feks trenger nye ski, skiklær, sykkel eller liknende, så er det jo mye bedre å kjøpe det som gave til jul (eller bursdag) enn å bare kjøpe det på en hvilken som helst annen dag. .

Ja sånn tenker jeg å, og har alltid tenkt sånn, men i sommer ble jeg avslørt.... Poden fikk en sykkel til 5000 i bursdagsgave og jeg innprentet ham at det kom IKKE til å bli en vane med så dyre gaver hverken til jul eller bursdag. Da barehan på meg å sa:men mamma, det er jo ikke akkurat sånn at jeg ikke hadde blitt å fått sykkel hvis jeg ikke tilfeldigvis hadde hatt bursdag på sommeren Og da hadde jeg jo fått noe annet i gave i tillegg... Eeeeh, joda, men da hadde du nok måtte spart endel selv *improviserer*
Men nå ble det dyrt til jul likevel, fotoapparat til 2200, klær og noen sesonger av en tv-serie på dvd. Vi har ikke så stor familie så vi kjøper fortsatt fra dyrene, nissen osv

__________________
Gutt 95
Arktis er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no