Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

Vet jeg er fæl nå og overhodet ikke representativt for mitt generelle menneskesyn men

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-01-10, 12:27   #11
Ulvefar
I menneskeham
 
Ulvefar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Santa Cruz
Innlegg: 2.378
Ulvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt av
Standard

Sv: Vet jeg er fæl nå og overhodet ikke representativt for mitt generelle menneskesyn

Opprinnelig lagt inn av Imma, her.

Har de det? Trodde ikke man hadde kartlagt genene godt nok til at man kunne si noe om andre krefttyper og at (en type)brystkreft sto litt i særstilling i så måte.

Selvfølgelig tror jeg også at mye rammer tilfeldig og at det mest sansynlig er tilfeldig dersom mor og datter får to forskjellige typer kreftformer.
Likevel medfører ikke Ulvefars innlegg riktighet, i og med at han uttrykker seg om kreft generelt. I forhold til brystkreft er det godt dokumentert at denne genfeilen gir kreft io 85-90% av tilfellene. Da må man vel kunne konkludere med at denne genfeilen gir ekstra risiko for kreft i omløp.

Jeg uttalte meg ikke om kreft i sin alminnelighet. Jeg leste sikkert feil, men jeg forsto det som om spørsmålet var hvorvidt det at svigermor og svigerinne begge hadde hatt kreft men av to forskjellige typer (hud vs livmor) i seg selv ga grunn til å tro at det måtte være noen høyrisikogener involvert selv om de var utredet for men ikke hadde det "brystkreftgenet" man kjenner til.

Med andre ord, som jeg sa lengre opp vet jeg noen alleler gir veldig forhøyet risiko for brystkreft, men her forsto jeg det som om spørsmålet var den andre veien, at man nødvendigvis hadde høyrisikogenet fordi man var i familie med noen som hadde hatt kreft.

__________________
Storesøster (01) og Pluttungen (05)

Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities.
Ulvefar er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:08.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no