Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Høyre vil fjerne fedrekvoten

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-01-10, 12:55   #11
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Høyre vil fjerne fedrekvoten

Opprinnelig lagt inn av Dronningen, her.

Helt enig. Full disposisjonsrett over permisjon, med fokus på å heve alder man starter i barnehagen, og ikke hvorvidt far er hjemme eller ikke.

Nei beklager, dere overbeviser meg ikke i argumentasjonen. Men denne debatten har vært oppe så mange ganger før. Følelsen av å ønske å "oppdra far" ligger hele tiden mellom linjene, og ikke barnet, som ene og alene burde vært det som sto i fokus.

Det var ikke det jeg skrev. Jeg skrev at samfunnet bør tilrettelegge for de ordningene som er best for barnet så får foreldre heller velge å sabotere om de vil.

Dette i sammenheng med at jeg tidligere skrev krystallklart at med dagens skilsmissestatistikk og resultatene man ser tydelig vist i bedre far-barn-relasjon når far har alenetid med babyen vil dermed si at det definitivt bør være fedrekvote. Man tvinges ikke til å bruke den om man på liv og død ikke vil, men vil man bruke den så er det altså far som bruker den.

  Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no