Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Egoistisk å hoppe i fallskjerm som gravid?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-07-10, 00:41   #11
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Egoistisk å hoppe i fallskjerm som gravid?

Opprinnelig lagt inn av Drømmedama, her.

Det er vel også slik at selv om det ikke er så stor sannsynlighet for at man dør i forbindelse med fallskjermhopping, så er det en relativt stor risiko for skader? Og det er vel også slik at selv en relativt "ufarlig" ulykke for Kari kan være farlig for babyen hennes? Fallulykker er vel noe gravide er redd for - og med god grunn?

Og selv om et ankelbrudd neppe vil plage fosteret i magen, så virker det særdeles lite fristende å skulle humpe rundt på krykker i seks uker med diger mage, og uten smertestillende. Ikke at akkurat det går ut over babyen, så klart, så kanskje det ikke er så nøye likevel.

Med mindre man gjør som en kamerat gjorde da, å pådra seg et brudd som var så komplisert at han måtte opereres. Operasjonen skjedde etter at han hadde ligget tre dager i morfinrus og trallet. Jeg vet ikke om de hadde vært like rause med dosen til en høygravid dame. Og hvis ikke: stakkars, stakkars henne. Og hvis de var det: stakkars baby!

Avsporing: hvordan gir man egentlig smertelindring til en gravid dame, når hun virkelig, virkelig, virkelig trenger det?

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:03.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no