Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Er rød konditorfarge halal?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-10-10, 21:45   #11
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Er rød konditorfarge halal?

Opprinnelig lagt inn av glitterchick, her.

Ja, halalmat smaker helt likt.

Man kan godt mene at det er helt idiotisk å tilrettelegge slikt, men som vertskap ser jeg det som naturlig å sørge for at gjestene får noe godt å spise. Jeg inviterer ikke vegitarianere og nekter å servere annet enn kjøtt heller.

Jeg synes man selvfølgelig skal tilrettelegge slik at alle barn er inkludert, noe annet er nesten slemt. Når det kommer til kjøtt er det jo ganske "lett" men jeg tror ting som rød konditorfarge er noe svært få mennekser vet ikke er halal.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no