Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Hvor lenge kan jeg forvente at bremsene på barnevogna holder?

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-02-11, 22:47   #32
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.316
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvor lenge kan jeg forvente at bremsene på barnevogna holder?

Trekker opp en gammel tråd jeg, hva er "rimelig fornuftig pris" å betale for å fikse bremsen, gitt at de kan gjøre det på en utgått modell?

Siden "søsken, som ikke kommer på bestilling" faktisk er meget nært forestående, kom jeg på denne defekte bremsen (vi kjøpte ny vogn til Knerten og ga opp smøreprosjektet til min bror, for vaieren var uansett for lang og vi fikk ikke bremsen til å bli smidig nok til å funke) og tuslet innom butikken for å spørre om det kunne fikses.

Jenta i kassa sa at det sikkert lot seg gjøre, selv om modellen ikke finnes, så antok hun i alle fall, reparatøren er der tirsdag før lunsj, men pris kunne hun bare si "pleier ikke bli så ille", "avhenger jo av om han må bestille noe, men sikkert ikke sååå mye".

Jeg skulle liksom likt å vite om vi snakker tre eller fire siffer...

(Ja, jeg finner ikke kvitteringa, men jeg mener vi ikke betalte med enn rundt 5000 kroner for den (salg grunnet utgått farge) og det er liksom litt grenser for hvor mye det er verd for meg å få en fungerende brems... med regelmessig spray av olje fikk vi den jo opp på et "fungerer om man setter den på der nede ved hjulene"-nivå i sommer, altså ikke håndbrems slik man normalt tenker på det da, men det er da bremse... om vi smører mer kanskje den glir lettere? Nå har den vært satt bort siden i sommer da... kanskje fast igjen. Men skal ta turen og snakke med fiksemannen på tirsdag jeg, har permisjon fra torsdag av, så det er greit det. Bare lurer litt på hvor dyrt det kan være?

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no