Sv: Presang til bursdagsfeiring i barnehagetiden?
I vår barnehage har de nå åpnet for at det er gratis å låne barnehagen til bursdagsfeiring slik at det skal bli enklere å invitere alle. Det går 22 barn på storbarnsavdelingene, og de færreste som bor her har plass til det.
Vi lånte barnehagen i helgen, og kunne da invitere alle. Det var stas. Siden dette ble gjort helt på privaten, så tok alle med gave. Den eneste forskjellen var at det fant sted i barnehagen.
På knertens 3-årsdag så lagde vi et mye mindre selskap siden han ikke var typen til å ha så mye støy rundt seg. Da inviterte vi bare 8 små venner og disse fikk invitasjoner tilsendt i posten (eller levert på døra til de nærmeste naboene).
De har en regel i barnehagen om at man må invitere alle hvis det skal leveres invitasjon der, men jeg ser at storparten av foreldrene glatt ignoerer den regelen. Det fører til en del meltdowns i garderoben, ja.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|