Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Syltelabber og grisehyl skal stoppe fredagsbønnen (Dagbladet / BA)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-02-07, 16:43   #11
Elin
Bør lage seg en tittel selv
 
Elin sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Akershus
Innlegg: 6.489
Elin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Syltelabber og grisehyl skal stoppe fredagsbønnen

Opprinnelig lagt inn av Inagh, her.

Men jeg lurer litt da - etter å ha lest at i en spørreundersøkelse var 85% av Bergens innbyggere i mot et muslimsk bønnemøte på Torgalmenningen:

Hva i all verden er de så redde for?

Ville det blitt samme oppstyret om en kristen menighet en søndag fant ut de skulle holde gudstjeneste på torget?

Hvorfor ikke det, tro?

Er vi virkelig så livredde for Islam her i landet at vi ikke tåler å se muslimske mennesker i bønn?

Jeg tror vel at folk flest hadde syntes at det var ok som en engangsforeteelse å ha et "bønnemøte" (være seg det var en kristen menigheter eller muslimer som ønsket å holde det), men det overrasker meg virkelig ikke at 85% ikke ønsker at torgalmenningen skal brukes til slike "formål". Til det finnes det nettopp kirker, bedehus, moskéer o.a.

__________________
"Eleganse er ikke et privilegium for de som nettopp har trådt ut av ungdommen, men derimot for kvinner som allerede har tatt kontroll over fremtiden sin."
Elin er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no