Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Marte Michelet i Dagbladet: Svanger med velferdstatens undergang

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-05-11, 13:39   #11
Éowyn
Whatever, never mind
 
Éowyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.292
Blogginnlegg: 67
Éowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelenÉowyn er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Marte Michelet i Dagbladet: Svanger med velferdstatens undergang

Meget godt innlegg!

Opprinnelig lagt inn av Ine, her.

Men de fleste er vel kommet dit hen at de ikke ser på alle som er brune i huden som innvandrere? Hun kommer jo til å føde et norsk barn..

Nope. Barnet vil bl.a havne i sekkeposten "minoritetsspråklig" i f.eks omtale av skolen med stor andel minoritestspråklige barn. Selv om barnet også har en etnisk norsk forelder. Man må nemlig ha to etnisk norske foreldre, og helst ha aner i direkte linke tilbake til Harald Hårfagre for å være "norsk" nok.

Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.

Joa. Men det er ikke bare feil heller? Jeg spør jo hvor på Island min islandske kollega er fra akkurat slik jeg spør inderen? Og både inderen og pakistaneren som jeg jobber sammen med er jo helt klare på at de ikke lever standard norsk kultur - de lever litt annerledes. De er jo stolte av kulturen sin og snakker svært gjerne om den. De er ikke akkurat som meg - men de er jo akkurat like tess som meg og like smarte, verdifulle og alt annet som meg.

Dette er kanskje voksne mennsker som har flyttet til Norge i voksen alder? Andre, som er født og oppvokst i Norge eller er adoptert, har ingen tilknynting til landet annet enn at opphavet er derfra. Og det er slitsomt å hel tiden måtte først og fremst være hudfargen sin. "Jammen, hvor er du fra EGENTLIG da?"

Éowyn er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no