Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Hva slags ytterklær trenger jeg å handle inn?

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-09-11, 01:30   #5
Liljekonvall
Uhelbredelig B-menneske
 
Liljekonvall sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2008
Innlegg: 3.255
Liljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smartLiljekonvall imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Hva slags ytterklær trenger jeg å handle inn?

Jeg vet ikke helt hva du mener med alle de forskjellige dressene (parkdress, skalldress, regndress, kjeledress, eller bobledress).

Noen kaller skalldress for parkdress eller vår/høstdress. Kjøper du en skalldress, vil du ikke ha behov for regndress, siden skalldressen er vann-og vindtett. Vanlig bobledress ville jeg ikke kjøpt til et barn som går selv og som kommer til å sitte/leke i snøen. Ville heller ha satset på en vanntett vinterdress.

Av egen erfaring, så foretrekker jeg skalldress (vår/høstdress) som f.eks Reimatec eller POP. Regntøy(gummiregntøy) har jeg aldri vært glad i og har derfor heller satset på en skalldress med høy vannsøyle og som puster. Har også hatt gummibukse med seler til å trekke på når det er varmt, oppholdsvår, men vått/sølete på bakken (men det har blitt veldig lite brukt).

En slik dress kan du bruke langt utover høsten, det er bare å regulere med klær under. Ullundertøy, ull mellomlag (tynn ulljakke/bukse).
Noen bruker samme dressen hele vinteren, dersom det er forholdsvis milde vintre. Da er det bare å bruke et tykkere ull mellomlag når det er kaldt.

Jentene mine har brukt vanntette og pustende vinterdresser som f.eks Reimatec. De minste størrelsene, har en babymodell, med "ballongfasong" og glidelås helt ned til foten på ene beinet/eller to glidelåser til midt nedpå låret. Denne typen dress brukte vi opp til str 98, og synes den var kjempegod. Lett å kle på og den har en "varmepute" i baken, som er gull når småbarn sitter rolig i snøen.

Ellers har vi også hatt et par-tre Troll dresser. Det er en skalldress med uttakbar ulldress inni. Da bruker man skalldressen uten ulldress på vår/høst og setter inn ulldressen når det blir kaldere. Jeg synes dressen var veldig bra som vår/høstdress, men når det ble skikkelig kaldt, synes jeg man måtte ha så mange lag ull under at det ble klumpete.

Jeg kan anbefale Reimatec eller POP vår/høstdress og samme merker når det gjelder vinterdress.

Evt. Trolldress om man vil ha en "alt i ett dress". Lurer på om POP også har dress med uttakbart fòr ?

Vil man ha en rimeligere dress så er Reflex bra dresser. (de har både vår/høstdresser og vinterdresser).

Liljekonvall er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no