Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

[Avsporing] Er foie gras PK på FP?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-01-12, 21:43   #1
Interference
Metallica!!
 
Interference sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2007
Hvor: Drømmeland
Innlegg: 8.474
Blogginnlegg: 118
Interference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt av
Standard

Sv: [Avsporing] Er foie gras PK på FP?

Opprinnelig lagt inn av Pepper Lemon, her.

Men det er jo hele essensen i utsagnet ditt! Du synes det er snobbete blant annet fordi det er dyreplageri, og da bør du vel samtidig være åpen for innspill på at det kanskje ikke er tilfelle?

Jeg våger en påstand om at få som har sett den tvangsforingen ikke mener det er mishandling altså. Og det at eksempelvis så mange spiserør blir revet over i prosessen, eller perforerte magesekker, så sier det seg selv at dette er ikke noen snill måte å produsere på.

__________________
Interference er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 01-01-12, 22:12   #2
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.626
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: [Avsporing] Er foie gras PK på FP?

Opprinnelig lagt inn av Interference, her.

Jeg våger en påstand om at få som har sett den tvangsforingen ikke mener det er mishandling altså.

Viestad reiste, så og fant ut at det ikke var så verst. http://ipad.dagbladet.no/2011/10/07/...rift/18494006/

Jeg tror vel egentlig at vanlig kyllingproduksjon kan være vel så ille. Og så finnes det sikkert produsenter som har en mer brutal tilnærming enn den Viestad har fått se.

Det er himmelsk godt, men står såpass sjelden på menyen for mitt vedkommende at jeg ikke tror jeg endrer verden nevneverdig til det bedre om jeg dropper det de få gangene det er aktuelt. Det hadde gjort adskillig større forskjell om jeg gikk over til økologisk kylling.

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:03.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no