Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hva er likestilling - igjen

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-01-12, 12:40   #1
Skremmern
Ringskrømt
 
Skremmern sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Øst
Innlegg: 20.273
Blogginnlegg: 3
Skremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Vi er nok ikke likestilte på hjemmefronten, og jeg gjør desidert mest husarbeid.

__________________
2003 2007 2009 2011
Skremmern er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 13:11   #2
Mrs. S
Bør lage seg en tittel selv
 
Mrs. S sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2011
Innlegg: 1.648
Mrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smartMrs. S imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Opprinnelig lagt inn av Ramses, her.

Vi er nok ikke likestilte på hjemmefronten, og jeg gjør desidert mest husarbeid.

+1

Mrs. S er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 13:48   #3
Miromurr
Tøff i frakk
 
Miromurr sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 5.034
Miromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Opprinnelig lagt inn av him, her.

HardWare. Jeg gidder rett og slett ikke å patche WII-en, restarte printeren etc For ikke å snakke om innkjøp av minne, toner, oppsett av trådløs router etc. Gidder ikke. ( *kremt* )

Aha! Takk for oppklaring.

Opprinnelig lagt inn av Ramses, her.

Vi er nok ikke likestilte på hjemmefronten, og jeg gjør desidert mest husarbeid.

Jeg gjør nok desidert minst. Ikke minst etter at yngste ble født, og den hersens bekkenløsningen ikke vil gi seg. Men jeg er bedre i bekkenet nå, så jeg burde nok ta over endel oppgaver, jeg er vel bare så vant til at mannen gjør det.

__________________
Rabalder -07, Sjarmøren -09, Mini -17
Join the nerds, we have pi
Miromurr er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 19:17   #4
oslo78
Er frisk!
 
oslo78 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 9.915
Blogginnlegg: 28
oslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Jeg vet ikke.

Jeg: All middagslaging, all klesvask og bretting, vask av bad, alt av gaveinnkjøp, innpakking og sånt, all lekseoppfølging, kontroll på klær i bhg og på SFO, matpakkelaging, pakking til alle turer, utpakking etter alle turer. Gulvvask og vindusvask (men gjøres sjelden...) All oversikt over hvilke klær som er for små og for store og logistikk rundt dette. Tar oppvasken (det som ikke går i oppvaskmaskin). Kler på minstemann om morgenen. Leser for barn. Betaler alle regninger. Setter meg inn i alt av nye maskiner (data, DVD, TV, osv) slik at han bare kan spørre meg.

Han: Støvsuging og kosting, alt med bilen, alt i hagen, snømåking (mye, bor på sted med mye snø). Bærer ting ut og inn når vi er på turer. Lager frokost til 2 barn (det tredje barnet gjør det selv). Leker med barn. Ordner med søpla. Henter ved.

Sammen: Rydding av kjøkken og andre rom. Her bidrar også barn. Tømming og fylling av oppvaskmaskin. Beising av veranda, hus, osv. Legging av barn. Handling av mat. Levering og henting i barnehage.

Hva sier dere???

__________________
Oslo78 - verdens heldigste mamma til Storebror 04, Storesøster 06 og Lillebror 10

Sist redigert av oslo78 : 11-01-12 kl 22:22.
oslo78 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 19:34   #5
Bokormen
Absolute Beginner
 
Bokormen sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.255
Blogginnlegg: 13
Bokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Jeg synes tidsbruk rundt barna, at begge foreldre får mye tid med dem, er langt viktigere enn at begge på død og liv skal utføre de samme vedlikeholdoppgavene.

Jeg liker uansett best oppgaver som synes en stund, male hus eller klippe plen, er mer takknemlig enn å støvsuge i så måte.

Bokormen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 19:43   #6
løve70
Enda en som trener
 
løve70 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 18.838
løve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Opprinnelig lagt inn av oslo78, her.

Jeg vet ikke.

Jeg: All middagslaging, all klesvask og bretting, vask av bad, alt av gaveinnkjøp, innpakking og sånt, all lekseoppfølging, kontroll på klær i bhg og på SFO, matpakkelaging, pakking til alle turer, utpakking etter alle turer. Gulvvask og vindusvask (men gjøres sjelden...) All oversikt over hvilke klær som er for små og for store og logistikk rundt dette. Tar oppvasken (det som ikke går i oppvaskmaskin). Kler på minstemann om morgenen. Leser for barn. Betaler alle regninger. Setter meg inn i alt av nye maskiner (data, DVD, TV, osv) slik at han bare kan spørre meg.

Han: Støvsuging og kosting, alt med bilen, alt i hagen, snømåking (mye, bor på sted med mye snø). Bærer ting ut og inn når vi er på turer. Lager frokost til 2 barn (det tredje barnet gjør det selv). Leker med barn.

Sammen: Rydding av kjøkken og andre rom. Her bidrar også barn. Tømming og fylling av oppvaskmaskin. Beising av veranda, hus, osv. Legging av barn.

Hva sier dere???

Jeg synes det høres ut som om du trygt kan flytte noen av dine oppgaver over til ham

løve70 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 20:06   #7
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Opprinnelig lagt inn av løve70, her.

Jeg synes det høres ut som om du trygt kan flytte noen av dine oppgaver over til ham

Jeg sier det samme. Virker ikke som det er så veldig jevnt fordelt i heimen hos dere oslo78. Jeg hadde aldri godtatt en slik arbeidsfordeling om jeg hadde bodd sammen med noen.

Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-01-12, 20:09   #8
Nessie
Erfaren nok
 
Nessie sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trøndelag
Innlegg: 39.853
Blogginnlegg: 351
Nessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme omNessie har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva er likestilling - igjen

Opprinnelig lagt inn av Lisa, her.

Jeg sier det samme. Virker ikke som det er så veldig jevnt fordelt i heimen hos dere oslo78. Jeg hadde aldri godtatt en slik arbeidsfordeling om jeg hadde bodd sammen med noen.

Det kommer kanskje litt på hvordan familien er organisert ift jobb og sånn også det da synes jeg. Om begge er i full jobb etc.
For meg blir det smådumt å sitte hjemme og vente til mannen kommer hjem kl 16-16.30, for at han skal lage middag, når jeg stort sett er hjemme.
Så for oss avhenger det litt av livssituasjonen. Med begge i full jobb vil organiseringen bli ganske annerledes.

__________________

Enten går det bra, eller så går det over.
Nessie er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no