Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Den beste tomatsausen?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-02-12, 13:26   #2
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.204
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Sv: Den beste tomatsausen?

Jeg pleier å finhakke løk og hvitløk og surre det i litt smør til det blir blankt. Så har jeg i hermetiske tomater fra boks (med eller uten smakstilsetning), paprika i biter, raspet gulrot, selleri og det jeg ellers måtte ha av passende grønnsaker. Jeg har også i litt god olje. Dette lar jeg småputre så lenge som mulig, gjerne en times tid. Jeg kjører det glatt med stavmikser eller foodprosessor siden ungene får noia av biter. Jeg smaker så til med salt, pepper og eventuelt litt sukker om nødvendig.

Jeg lager kjempeporsjoner av dette i 10 liters kjele en dag jeg har god tid. Da lar jeg det koke i et par timer før jeg kjører det glatt, avkjøler det og fryser det ned i halvliters plastbokser. Denne sausen bruker jeg både til pasta, pizza og lasagne.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no