Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Flere kvinner som tjener mest

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hvem tjener mest?
Far tjener mest 119 53,13%
Mor tjener mest 61 27,23%
Omtrentlig likt 31 13,84%
Er ikke i et forhold 10 4,46%
Dustepoll 3 1,34%
Deltakere: 224. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-02-12, 13:17   #11
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.995
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Flere kvinner som tjener mest

Jeg vet jeg ikke har grunn til å være sår, for jeg vet vårt valg er veldig bevisst, ut fra vår situasjon, og hadde vi hatt to friske barn, hadde jeg garantert vært i full jobb, som "normale" kvinner.

Og når jeg skriver nettopp "normale" kvinner, er det for at dette faktisk er ganske sårt for meg. Jeg har ikke tatt valget frivillig om å jobbe deltid. Hadde jeg tjent mer enn mannen min, hadde han gladelig kuttet ned på sin stilling for å få livet vårt til å henge på greip.

Det er ingen kritikk til en veldig viktig diskusjon. Jeg er smertelig klar over hvor viktig den diskusjonen er...

Og dermed er det også vondt å gå rundt og faktisk til tider føle seg unyttig, bakstrebersk, kvinnefiendtlig og usolidarisk, fordi jeg høyst ufrivillig har havnet i en situasjon hvor jeg må gjøre, hva en kvinne aldeles ikke bør gjøre, nemlig å jobbe deltid. Og det er ikke alle som er klar over hvorfor jeg jobber deltid, så det hender jeg får en smule pepper, og da må jeg begynne forklare, og så sier folk overbærende: "åh, ja... Jammen da forstår vi..." underforstått - stakkars deg.

Men jeg er altså veldig klar over at jeg slett ikke har noen grunn til det, for livet er nå en gang skrudd sammen slik. Men hva hodet vet og hjertet føler, er ofte to ulike ting.

Beklager, bare et lite hjertesukk...

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no