Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

For syk til skole, i form til bursdag?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-08-12, 14:16   #1
Ellisiv
Bør lage seg en tittel selv
 
Ellisiv sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2012
Hvor: Rogaland
Innlegg: 1.428
Ellisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: For syk til skole, i form til bursdag?

Jeg ser ordet straff nevnt i sammenheng med at mange her, inkludert meg, hadde sagt nei til fødselsdagsselskap etc hvis barnet har vært hjemme med sykdom.

Jeg syns det er en avsporing. Det er ikke snakk om straff. Det er snakk om å lære å tenke seg om, og å lære at ting har konsekvenser, også fravær fra skole. Det ser jeg slett ikke noe galt med, og det er milevis fra straff i mine øyne.

__________________
Ellisiv

2 jenter, -02 og -04
Ellisiv er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-08-12, 14:22   #2
Knerten
lykkelig
 
Knerten sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2007
Innlegg: 2.411
Blogginnlegg: 43
Knerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelenKnerten er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: For syk til skole, i form til bursdag?

Opprinnelig lagt inn av Ellisiv, her.

Jeg ser ordet straff nevnt i sammenheng med at mange her, inkludert meg, hadde sagt nei til fødselsdagsselskap etc hvis barnet har vært hjemme med sykdom.

Jeg syns det er en avsporing. Det er ikke snakk om straff. Det er snakk om å lære å tenke seg om, og å lære at ting har konsekvenser, også fravær fra skole. Det ser jeg slett ikke noe galt med, og det er milevis fra straff i mine øyne.

Jeg mener det ikke er noen sammenheng mellom for syk for skolen og bursdag senere og dermed mener jeg at det blir feil å si at ikke-bursdag er en konsekvens av for syk for skolen.
Æsj, klønete formulert.
Det jeg mener er at de to tingene ikke har noe med hverandre å gjøre. En konsekvens burde, i mine øyne, ha noe å gjøre med utgangspunktet.

Og misforstå meg ikke, er barnet sykt, blir det selvfølgelig ikke bursdag. Men i de tilfeller der vi vurderer det dithen at barnet har blitt friskt i løpet av dagen, kan det fint gå i bursdag.

Knerten er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no