Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Nortura selger halal-kylling som vanlig kylling

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-06-14, 16:17   #7
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Nortura selger halal-kylling som vanlig kylling

Opprinnelig lagt inn av m|nken, her.

Ja, det var litt på siden. Nå sier Nortura at de samme slaktemetoder blir brukt på halal-kjøtt som ordinære kjøttvarer. Det er greit, men jeg vet at mange driver med halal-slakting som ikke er i tråd med hva jeg vil kalle dyrevelferd. Det er viktigere for meg, enn om kjøttet er "velsignet".

Absolutt. Jeg synes det er rart halalslakting kan gjøres på samme måte som vanlig slakting og godkjennes som halalkjøtt. Helt nytt for meg.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no