Sv: All inclusive - hva tenker du?
Det har tidvis vært kritikk mot tyske bobilturuster som kommer til Norge, har alt de trenger for oppholdet med seg i egen bil og bruker norsk natur og -ressurser uten at de legger igjen noe annet enn fiskeslo etter seg. Det er en turisme som utarmer stedet man reiser til uten at det er noen på stedet som besøkes som har noe igjen for det.
Og når det gjelder priser, så er det sikkert riktig at man sparer på å kjøpe AI hvis man vil bo feks på sunwingresort. Men man kan ofte får reisen mange tusen kroner rimeligere ved å velge utenfor resort-utvalget og likevel bo veldig bra. Og reise med charter og ha transport inkludert og lett tilgjengelige reiseledere.
__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
|