Sv: Dusjvegger eller dusjkabinett?
Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.
Jeg og. Det blir helt grønnjævlig under dusjkabinetter, og det er mange vinkler og kanter hvor det fester seg skitt. Alle rørleggerne vi snakket med i forbindelse med baderomsoppussing mente det var helt uproblematisk med dusjvegger. Og dette er i en over hundre år gammel leilighet. Lett å holde rent, bare spray på baderomsspray, gå over med svamp og skyll av.
Jupp, dette Man får heller ikke rengjort de(n) siden(e) på utsiden av kabinettet som vender inn mot veggen på en skikkelig måte så på sikt blir de som regel skjoldete og skitne (hadde dette der vi bodde før, og etter 6 år irriterte det meg nokså mye til slutt).
Vi trodde kabinett skulle være så mye tryggere i.f.t. fukt, og var forberedt på å velge kabinett i alle fall nede da vi bygget dette huset, men rørleggerne sa at det ikke var noe problem så her ble det dusjnisje/dører på alle bad. På to av badene har vi Fibo trespo-plater bak dusjen og fliser på gulvet - funker helt ypperlig og er utrolig lette å holde rene! På det tredje badet er det fliser, og det krever en del mer rengjøring i.f.t. fugene, men også dette er minst like enkelt som et kabinett. Fordelen ved å velge dører kontra kabinett er jo også at man kan ha slike dører man kan slå inn når dusjen ikke er i bruk dersom man trenger plass til f. eks. tørkestativ eller lignende.
|