Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby

El-sykkel?

Fritid og hobby Favner alt som har med fritid og hobby å gjøre. Reiser, sport, kosmetikk, shopping og hobbyaktiviteter.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-08-15, 09:39   #1
Appelsin
Søt og rar
 
Appelsin sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Bergen
Innlegg: 10.801
Blogginnlegg: 266
Appelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: El-sykkel?

Opprinnelig lagt inn av Ru, her.

Joda, det vet jeg jo. For min del er det sånn nå at sykling t/f jobb rekker som trening, og det er viktig fordi det ikke tar av annen tid. Om jeg el-sykler må jeg da begynne å trene ekstra og det har jeg ikke tid til. Og vips! er jeg bak rattet på bilen igjen.

Sykler du allerede begg veier daglig? Det hadde jeg ikke fått med meg
For om det var slik at du syklet en vei to dager i uken eller noe sånt, så skulle det ikke forbause meg om det å "sykle" (elsykkel altså) begge veier daglig gir mer total aktivitet.

__________________
2012, 2007 og 2004
Appelsin er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-08-15, 10:26   #2
Ru
Protonterapeut
 
Ru sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 31.374
Blogginnlegg: 935
Ru har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: El-sykkel?

Opprinnelig lagt inn av Appelsin, her.

Sykler du allerede begge veier daglig? Det hadde jeg ikke fått med meg

Jeg sykler en kort rute til jobb og hele veien hjem. Hele veien til jobb blir ikke før jeg klarer å få i meg frokost.
Satser på å kunne sykle hver dag, egentlig, men i dag er sykkelen på service. Ryktene sier at bakbrems er greit, og at det er litt teit å ha 24 gir i teorien og 4 i praksis ...

48 minutter fra jobb til barnehage i går, i motvind. Jeg tror ikke jeg sparer mer enn 5-6 minutt på elsykkel, og håndballknærne har strengt tatt godt av å trø.

(Men joda, jeg er litt unnelig og har fortsatt lyst på elsykkel. Og elbil. Det kommer jo en vinter, og selv om det neppe er snø, så sykler ikke jeg i 2 grader og sludd ...)

__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
Ru er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no