Sv: Hvordan ser nyttårsaftenhabitten ut da, damer?
Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.
Jeg syns bare det var litt morsomt at man tydeligvis har meninger om at folk bør dresse seg opp på nyttårsaften (altså en mening om andres klær), samtidig som man kanskje ikke har forståelse for at noens stil har innvirkning på hva slags pentøy man har og liker.
Jeg tror ikke folk dresser seg ned, det handler vel heller om å la være å dresse seg opp. Det er jo en viss forskjell.
Men jeg har ullunderkjole jeg altså, som passer under det meste av vintagekjoler. Også er jeg hun med skjerftet, alltid. Som regel matcher det ikke en gang. Søttitalltsdiscokjole og stripete ullskjerf? Bring it on! Femtitalls silkehalterneck og leopardullskjerf? Always!
Det å bli overrasket over at såpass mange velger kosetøy/ullundertøy i en anledning som en selv er vant med er fest, er ikke det samme som å mene at folk bør dresse seg opp.
Hvis jeg er overrasket over at så få bruker pysj om natta (bare et eksempel, jeg bruker det ikke selv), så betyr ikke det at jeg mener at folk bør bruke nattøy. Bare at jeg trodde det var mer vanlig.
__________________
µ 05 07 07
Sist redigert av My : 03-01-19 kl 11:47.
|