Sv: Vis meg din stil
Vi har det mye kjedeligere hjemme enn jeg egentlig skulle ønske, så jeg gjør som ac og viser deg hvordan jeg ville hatt det hvis jeg hadde fullstendig frie tøyler og skulle blitt boende i dette huset i noen år til.
Jeg liker å blande nytt med gammelt. Når vi kjøper hus i Oslo til neste år ser jeg for meg å ha helt enkle, moderne møbler, og friske opp litt med gardiner, puter, en lampe i taket, en tapetsert vegg (har ikke det et navn?) o.l. Jeg har fått mer og mer sansen for mørkt treverk, men det MÅ være enkelt. Sånn kraftige, mørke trebord med en masse utskjæringer blir jeg sjøsyk av. Bordet under her kan passere, men jeg ville aldri kjøpt det. Likte bedre putene, gardinene og lysestakene.

Kanskje ikke helt ideelt når man våkner opp fyllesyk og løper ut på do, men effektivt, i det minste - og fiiint:
Likte ikke den rød veggen bak TVen, der ville jeg ikke hatt annet enn kanskje et bilde eller en enkel hylle med de blomstene og noen få lekre bøker.

Drømmekjøkken:

__________________
Majsa (1976), Mann (1969), Aurora(nov 2004) og Hannah(mai 2007)
Sist redigert av Majsa : 07-04-08 kl 03:47.
|