Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Er det noen som handler mat via nettet?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-04-08, 23:52   #1
Azi
Come what may...
 
Azi sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.216
Blogginnlegg: 40
Azi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de flesteAzi er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Er det noen som handler mat via nettet?

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Tja, nå stempler du oss vel som generelt negative og det tror jeg ikke er riktig. For meg er det snakk om markedsøkonomiske prinsipper, hvor mye kan du som en enkeltperson (og evt. en halv mann) kan klare å få til i forhold til å selge dagligvarer ved å plukke og levere uten særlig inntjening på leveringen og plukkingen. Det som kanskje gjør meg mest negativ er at så innmari mange har mislyktes, selv store firmaer med varene på plass og gode avtaler.

Jeg stempler ingen som negativ. Der har du nok misoppfattet.
Synes det er fint å høre all slags synspunkter. Det er jo derfor jeg lagte denne tråden.

Men å gi meg etter eller ikke tro på det jeg selger pga noen sier noe annet kan jeg heller ikke gjøre. Om jeg gjør det så har jeg ingenting å gjøre i netthandel verden eller starte noe eget verden.

Jeg vet faktisk ikke om så mange andre som drev med akurrat dagligvarehandel, så jeg kan ikke uttale meg om akurrat det.

Det er stor risiko med alt. Så en plass må man begynne. Det gjelder ikke bare dette, generelt alt. Og noe har jeg lyst å begynne med igjen. Hva det blir får vi se hvor jeg kan få best mulighet for oss. Akurrat nå tenker vi på dette.

__________________
The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return.
eden ahbez, "Nature Boy" (1948).
Azi er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-04-08, 00:12   #2
Maiken38
Optimist
 
Maiken38 sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Hvor: Nordmøre
Innlegg: 346
Maiken38 er litt kulMaiken38 er litt kul
Standard

Sv: Er det noen som handler mat via nettet?

Opprinnelig lagt inn av Azi, her.

Jeg stempler ingen som negativ. Der har du nok misoppfattet.

Tror ikke Azi oppfatter noen som negativ. Syns det er kjempe bra at aller sier sin mening. Jeg for min del sa at jeg ikke kom til å benytte meg av tilbudet. Men jeg ser jo potensialet for denne typen netthandel.
Jeg lurer da på om du skal drive dagligvarehandel ved siden av eller om du har tenkt å ha en stor lagerhall som du da bare plukker/ pakker varene for så og kjører varene til kundene. Skal det vare spesielle tider på døgnet bestillingene må være inne for at kunden skal få dem samme dagen.
Har du tenkt kun å ha en lagerhall (som er egnet for å håndtere mat) så er du ikke avhengig av parkeringsplasser. Parkeringsplasser koster penger. Da trenger du kun noen plasser til bilene som brukes til utbringingen og varemottak.
Men dette antar jeg du alt har tenkt på. Det er masse av ting å tenke på i oppstart av et firma. Jeg sier Lykke til dette klarer du

__________________
Maiken38 mamma til ei litta prinsesse på 7år
Maiken38 er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Emneord
daglivarer, mat, netthandel

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no