Sv: Plagsomt barn i nabolaget
Barn er veldig flinke til å "oppdra" andre barn og er utstyrt med en utrolig rettferdighetssans, så hvis dere foreldre legger litt føringer for barna kan det hende dere når frem til denne gutten. Kanskje forklare at det kan være vanskelig for noen barn å komme til et nytt sted og at han kanskje trenger å lære å leke? Barn er flinke til å passe på og rette på hverandre. Det hjelper uansett ikke at dere som foreldre viser skepsis og mistro til nykomlinger.
Ikke helt sammenlignbart, men vi fikk som barn i nabolaget beskjed om å leke pent med ei jente som var litt annerledes. Hun var veldig egen og ganske voldsom, så i begynnelsen protesterte vi litt på dette, særlig siden hennes foreldre ikke akkurat hjalp til med å si "*** kan slå for hun har en hjerneskade og kan ikke noe for det." Vi var ganske tålmodige, og vi ble vant til å være ganske strenge men rettferdige med henne, men hun ble inkludert i leken så lenge hun ikke slo eller lugget. Nye barn som skulle være med i leken ble opplært i hvordan leke med henne og nåde dem som prøvde å erte eller eksludere henne på noen måte.
Det er sikkert ikke vanskelig å finne ut hvor foreldrene bor heller, noe som sikkert er lurt uansett. De er jo nye i nabolaget de også!
__________________
Fru Snurp (70tallet) og Gla'gutten ♥ (2008)
|