Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Observatørens hustråd

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-08-08, 22:29   #10
Observatøren
Bør lage seg en tittel selv
 
Observatøren sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.730
Blogginnlegg: 25
Observatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt avObservatøren har mye å være stolt av
Standard

Sv: Observatørens hustråd

Opprinnelig lagt inn av Veronal, her.

Kjipe naboer.

Dere har fått gjort mye allerede! Hvor høyt under taket blir det i kjelleren nå?

Vi håper vi skal klare en takhøyde på 2,20. I verste fall blir den 2,10. Helt akseptabelt. Dessuten diskuterer vi hvorvidt vi skal gjøre vinduene større og senke dem 10cm ned. Det krever "bare" at vi graver opp utendørs. Mye vil ha mer.

Dessuten har vi et dilemma i stuen. Det vakre vinduet sitter forholdsvis høyt på veggen, men det vil være rart å senke det. I tillegg gjør portalen (buen) at det blir en effektiv bredde på kun 1,80, litt for smalt for spisebord. Trinnene er nemlig fjernet, siden gulvbordene må byttes, det er for slitt til at det går an å slipes. Men hva skal vi gjøre?
Det er to alternativer:

1. Beholde det i ett plan, med vindu høyt oppe på veggen. Bruke det spiseavdeling med spesialsnekret spisebord.

2. Bygge opp trinnene igjen, og bruke det til daybed.

__________________
08.05 | 06.12
Observatøren er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
gal, hus, oppussing


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no