Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Politi med hijab?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-02-09, 11:44   #11
Ulvefar
I menneskeham
 
Ulvefar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Santa Cruz
Innlegg: 2.378
Ulvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt av
Standard

Sv: Politi med hijab?

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Var den til meg? Jeg mente ikke å avfeie hijabens betydning ved å trekke inn ordet "kultur", jeg tenkte vel heller (uten at det kom særlig godt frem) på at religiøs og kulturell identitet er tettere knyttet sammen for ganske mange enn det som er vanligst i Norge. Jeg mente slett ikke å antyde at det bare er til pynt, men at det blir litt feil å sammenligne det med veldig synlige kristne symboler, fordi det er et "mer ekstremt" statement for en norsk kristen å, tja, gå rundt med et digert kors rundt halsen, enn det er for en muslimsk kvinne å dekke til hodet sitt.

Den var litt, men langt fra bare, til deg.* Og jeg ser poenget her. En nøytral hijab i uniformssnitt kan være et såpass svakt symbol at det gjør mer gavn enn skade å innføre det som en lovlig uniformsvariant. Men debatten bør tas sak for sak, for jeg synes absolutt ikke det bør bli presedens for å innføre flere nye uniformsvarianter med stadig flere og sterkere politisk/religiøse undertoner. Og jeg er fortsatt tvilende, av grunnene jeg har nevnt over.


*Men til hva det hørtes ut som du sa, ikke hva jeg trodde at du mente, ettersom det å bygge en argumentasjon på at skilpadda har et ugjennomtenkt forhold til begrepene hun bruker ville vært debattstrategiens svar på charge of the light brigade.

__________________
Storesøster (01) og Pluttungen (05)

Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities.
Ulvefar er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no