Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Buljong uten smaksforsterkere?

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-03-09, 18:13   #9
daffy
Bør lage seg en tittel selv
 
daffy sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 5.546
Blogginnlegg: 17
daffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Buljong uten smaksforsterkere?

Jeg bruker Helios sin. De tar dessverre kun inn grønnsaksbuljon der, men den fins til gjengjeld i versjon med og uten gjær og en uten salt. Den jeg har nå er uten salt. Det er faktisk ganske praktisk når man koker risottoer og koker inn sauser og slikt som vips triks plutselig kan bli for salt. Så salter jeg heller med mitt deilige maldonsalt til slutt.

Jeg har prøvd å få den lokale Heliosbutikken til å ta inn økologisk kjøtt- eller kyllingbuljong, men til nå uten positivt resultat. Jeg er veldig interessert hvis noen vet om (utenlandske) nettsteder som kan ha dette?

daffy er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no