Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Folks forhold til banning i dag

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-03-09, 21:58   #11
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Folks forhold til banning i dag

Sitat:

Det er stor forskjell på å bruke ordforrådet sitt dårlig og å ha dårlig ordforråd altså.

Hm, ikke så veldig, tror jeg.


Sitat:

Jeg anser ikke herregud som et banneord, det er et ord for oppgitthet eller lignende.

Herregud er ikke banning for meg heller, men jeg forstår godt at noen oppfatter det slik. Jeg skjønner likevel ikke helt argumentet ditt med at det ikke er banning fordi det er et ord for oppgitthet? kan man da f.eks si at faen i helvete ikke er bannning fordi det er et uttrykk for sinne?

Sitat:

Jeg synes ikke overdreven banning er fint sånn språkmessig sett, men jeg synes ikke overdreven bruk av fremmedord heller er fint. Jeg har viktigere kamper å kjempe enn dette med banning.

rine er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no