Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Holdninger til overvektige mennesker

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-04-09, 17:07   #1
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Holdninger til overvektige mennesker

1) Jeg er glad jeg ikke har sett den reklamen, Bergensis. Den hadde medført klikk her i huset.
2) Jeg er enig med deg, Zoe. Det er holdninger til vekt der ute. Det er ikke til å komme forbi. De man kjenner som vet at man er smart og ok bryr seg ikke om vekta. Men de man ikke kjenner som bare ser en som en er ser ofte at der står det en som ikke har skjønt ting.

Da jeg var på det største, antagelig større enn de aller fleste på dette forumet, pleide jeg å si rett ut at det er f*** ikke fordi jeg er dum at jeg er så stor. Jeg røykte førti om dagen og sluttet - det var helt greit. Gå ned i vekt - går ikke.

Til slutt fant jeg løsningen som passet for meg, og nå er jeg kraftig, men ikke rar slik jeg var før. Jeg er sånn at jeg kan overbevise meg selv om at det er såvidt innenfor greit-nok.

  Svar med sitat
Gammel 07-04-09, 20:10   #2
Gammel bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Holdninger til overvektige mennesker

Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.

Jeg er enig med deg, Zoe. Det er holdninger til vekt der ute. Det er ikke til å komme forbi. De man kjenner som vet at man er smart og ok bryr seg ikke om vekta. Men de man ikke kjenner som bare ser en som en er ser ofte at der står det en som ikke har skjønt ting.

Det som unektelig kan være vanskelig å forholde seg til, er overvektige som åpenbart har et spiseproblem, men som stadig vil snakke om jakten på årsaken til den uforklarlige, mystiske overvekten. Jeg har en i familien som gjentatte ganger gjør egen kropp og vekt til et tema, og det er til å bli av å høre på, for hun kommer aldri til at det kanskje muligens er en sammenheng mellom kaloriinntaket hennes og den helsefarlige overvekten hun sliter med. Jeg føler at jeg har munnkurv på i disse samtalene - det er liksom ikke rom for å si det som det er, nemlig at hun spiser for mye og beveger seg for lite. Tålmodigheten min blir virkelig satt på prøve når hun legger ut om de siste prøvene hun har tatt, hva homeopaten hennes tror, hvordan hun kan forbrenne kalorier vha tankens makt and_what_not. Jeg må bare innrømme at jeg blir littav å høre på disse avhandlingene. Det hadde vært så mye lettere å forholde seg til henne om hun erkjente årsaken til problemene sine. Da kunne jeg ha støttet henne på ektefølt måte - nå føler jeg meg bare som en elendig og falsk lytter.

  Svar med sitat
Gammel 07-04-09, 20:36   #3
Travolta
Erfaren
 
Travolta sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 811
Travolta er populærTravolta er populærTravolta er populærTravolta er populær
Standard

Sv: Holdninger til overvektige mennesker

Er ikke samfunnet gjennomsyret av holdninger da?

Røykere (bør nedprioriteres av helsevesenet for de er skyld i det sjæl), undervektige (herregud,hun spyr sikkert etter lunsjen), homser (femi jålebukker som bare elsker Grand Prix), lesber (flatbankere), innvandrere (homogen gruppe som vanker på sosialen), SV'ere og Arbeiderpartifolk (j...sosialister), FrP'ere (en gjeng med nordledninger og andre korttenkte), sekretærer (blondiner som bare filer negler), blondiner (dumme som brød), Groruddalen (bare høyblokker), vestkanten (kun rike folk i store villaer), Asker (visstnok en bygd iflg. media), bergensere (rappkjefta), politifolk (rasister), statsanatte (late og udugelige folk)....

og så har vi de overvektige da - slutt å spise, begynn å trene!

Tja, noe er vel sant, annet ikke...men det hadde vært fint om folk generelt hadde være mindre fordomsfulle, og heller forsøkt å se mennesket som det er. Eller tålt at andre velger å gjøre ting annerledes enn de selv gjør. Baksnakking, misunnelse og korttenkthet er typisk norsk!

Travolta er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Emneord
holdninger, overvekt


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no