Sv: Pedo-kunst
Opprinnelig lagt inn av Nora H, her.
Jeg sa jeg er enig med Alfa i denne debatten. Så hvorfor spør du da hva jeg er enig i?
Regelverk kan heldigvis ikke regulere kunst eller ytringsfrihet. Imma, du kan ikke forby alt du ikke liker å se eller høre. Hva slags verden skulle det blitt? Skrekk og gru.
Fordi Alfa har sagt mye, så jeg bare ønket en presisering på hva du var enig i . Om du er enig i alt så kan du jo bare si det.
Regelverk kan selvfølgelig regulere kunst. Blir helt oppgitt. Går dere seriøst rundt å mener at man er fritatt fra LOVEN om man kaller det kunst? Det er jo helt fjernt. Man kan godt fraskrive seg etisk og moralsk ansvar, men loven gjelder for alle. Tror kunstnere (og andre)noe annet er det på tide med en "reality check". Problemet er jo at de blir møtt med en overbærenhet fordi det er "kunst" eller kunst.
Ang. ytringsfrihet så var det egentlig en aldri så liten provokasjon jeg satt ut for å fiske etter reaksjonen (men likevel med et aldri så lite hint av alvor).
|