Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Askepotteffekten. Steforeldres vald mot steborn. (Dag og Tid)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-05-09, 06:38   #11
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Askepotteffekten. Steforeldres vald mot steborn. (Dag og Tid)

Som adoptivmor kjenner jeg at jeg reagerer fryktelig negativt på dette her . Kanskje fordi det står stefedre vs "biologisk far". Men hvor havner "adoptivfar" oppi dette?

Jeg har ingen problemer med å tro at det finnes en askepottefekt. Men jeg kjenner at jeg føler for å bruse med fjærene når steforelde settes opp mot "biologiske foreldre". Det finnes ganske mange av oss som ikke er biologiske foreldre, men som likevel ikke er steforeldre. Hvor er vi i dette bildet? Jeg skulle ønske de brukte et begrep alla "juridiske foreldre" i stedet for biologiske foreldre. Det finnes INGEN forskining som viser at adoptivforeldre mishandler eller dreper ungene sine. Tvert i mot så er det vel sånn at adoptivbarn, på tross av den bagasjen en del kommer med, klarer seg vesentlig bedre enn forventet.

__________________
Now it's nothing but MY way!
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no