Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Kalid Skah

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-08-09, 14:03   #17
allium
Bare sær
 
allium sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 11.241
allium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme omallium har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kalid Skah

Opprinnelig lagt inn av Musemus, her.

Jeg synes i grunnen at barna har sagt sitt, når de selv velger å ta den risikoen det er å rømme. Og de har gjort det flere ganger.
Selv om det alltid er to sider av saken så veier vel barna tyngst her, de er jo såpass store at de vet hva de gjør og hva de vil, sannsynligvis.

Det synes vi, ja. Men det er ikke vi som skal ta den avgjørelsen, det er det foreldrene som skal gjøre, og hvis de ikke blir enige, retten.

Da er spørsmålet: Hvilken rett? Norsk eller marokkansk? Og ville vi ment at det var ok om en marokkansk mann fikk hjelp av Marokkos ambassade til å holde barna sine skjult for moren og smugle dem ut av Norge, for så å få omsorgen i Marokko? Med argumenter som var viktige for dem, for eksempel "vestlig kultur ødelegger barna", og "barn bør vokse opp hos sin far"?

__________________
90 - 96 - 00

Forget your perfect offering, there is a crack in everything, that's how the light gets in.
allium er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no