Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Noen som har lest boken "Kjernesunn"?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-09-09, 08:20   #26
Miss Norway
Kidding, right?
 
Miss Norway sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 12.706
Blogginnlegg: 127
Miss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme omMiss Norway har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Noen som har lest boken "Kjernesunn"?

Opprinnelig lagt inn av Iset, her.

mange leger ikke vet eller ikke bryr seg om kostholdets betydning når det kommer til sykdom. Det er piller som gjelder, som regel. Kostholdet har sjelden noen plass i helbredelse av sykdom.

Bullshit. *host* Behandling av hyperkolesterolemi og diabetes er feks i høyeste grad kostrelatert; men svært ofte vil pasienten heller ha piller enn kostholdsendringer som inngriper i vel tilvant tilværelse.

Men du har rett i at leger sjelden finner grunn til ikke-dokumenterte kostholdsregimer til behandling av diffuse helseplager. Man står fritt til å prøve hva man vil, selvsagt, og det er sjelden farlig (selv om det finnes folk som har dødd av ukebladsdietter), men en flink lege vil ikke anbefale "fad diets" som behandling av uspesifikke symptomer.

Men at et sunt - og "rent" - kosthold er bra for de fleste er vel ingen i tvil om. Men kroppen tåler nå ellers en støyt også.

__________________
I'm on a seafood diet. Everytime I see food, I eat.

Miss Norway er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no