Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er valget udemokratisk? Flere stemmer til borgerlig side, men færre representanter

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-09-09, 13:45   #27
Strå
Lesende
 
Strå sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: F16
Innlegg: 12.294
Strå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt av
Standard

Sv: Er valget udemokratisk? Flere stemmer til borgerlig side, men færre representante

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

... I tillegg er det noen styringsmandater. Altså det partiet som allerede er størst får noen mandater ekstra, jeg vet ikke hvor mange.

Hvis du tenker på utjevningsmandatene er slutningen din feil. Det største partiet, AP, fikk ingen utjevningsmandater overhodet.

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Men det var gjort klinkende klart før valget at V/H/Frp/Krf ikke var et borgerlig regjeringsalternativ, og den skriftlige garantien fra Frp og V viste at det heller ikke var mulig å forene disse partiene i regjering/opposisjon. Hvorfor er de da å regne for et felles borgerlig alternativ, mens Rødt ikke var å regne for noe? Rødt var iallefall i posisjon til å støtte en rødgrønn regjering.

Nemlig!

Strå er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no