Sv: Spinoff: Ideer til hjemmelagede gaver
De kakene til Pingis skal forresten tilsettes vaniljeekstrakt, så det passer kjempegodt å kombinere med oppskriften til Libra.
Libra, det står at det skal stå i 4 - 5 uker, men vet du hvor lenge det er holdbart etter det igjen? En god stund? 
Opprinnelig lagt inn av Libra, her.
En av mine favoritter som jeg har fått selv er ekte vanlijeekstrakt etter oppskrift fra Nigella Lawson:
Legg tre splittede vaniljestenger på et glass med tett lokk. Løs opp 1 ss sukker i 3 dl varm mørk rom og hell over stengene.
Oppbevar mørkt og kjølig - klar til bruk etter 4-5 uker.
Dette er fantatisk til bruk i kaker, men noe jeg mer eller mindre aldri tar meg tiden til å lage selv. Nå har jeg et glass på ca 1 dl stående i kjøleskapet etter at jeg fikk det i gave fra ei venninne. 
Ellers synes jeg det er stas med biscotti, det er kjeks som lett står seg litt og som du kan bake og legge i litt celofan. Voila - superduper gave.
Noen med flere ideer?
|