Sv: Hva er det nye furu?
Jeg tror ingenting er det nye furu. Jeg har aldri møtt noen som har kledd bjørk på tak, vegger, gulv, kjøkkeninredning og alt av stuemøbler.
Imidlertid er selvsagt mange lei av hvitevarer i børstet stål, kirsebærkjøkken og eikeparkett. Jeg tror vi om 5 år kommer til å stønne av helhvite vegger og tak og intrisang fondvegg, og si at det er sooo millenium. Men det er ikke så intenst, liksom, så absolutt all over, som lillehammerlooken. Antagelig rystet det oss så veldig inn i folkesjela, det å ha verdens øyne på oss, på samme måte som nasjonalromantikken overveldet oss etter løsrivelsen fra De Domme Danske.
Nå er det vel høytropende individualisme og særpreg som er Mustet. Som får Enkelte til å male vegger røde og sorte, og andre et gulnet furukjøkken adventslilla ( ). Det blir litt som i Tokyo, man er så himmelropende ekstremt utagerende at det også blir en uniform. Can't win either way, så man kan like godt bare kjøre på med det man liker. 
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|