Sv: Årets Playmobil-kalender - bare rot?
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Og det gjør jeg alltid, det hadde jeg også gjort her om jeg visste at denne skulle monteres. Det stod ikke åpenlyst noe om det, hadde jeg visst om det hadde det jo vært noe annet. Jeg har ikke kastet noe annet enn dekselet som var utenpå kalenderen som ikke så ut som noen bruksanvisning men som et beskyttende deksel, bare. Jaja jeg får pakke dem inn som kalenderpakker.
Nå kan jo ikke jeg uttale meg om hva som står på den norske utgaven, men på de tyske vi har, så står det en stor etikett på baksiden av ytterkartongen med beskjed til alle foreldre om å montere kalenderen før de gir den til barna sine. Det står til og med at det er ca 15 minutters arbeid.
I Tyskland koster disse forøvrig 12 Euro (ca 95 kr). Jeg fatter ikke hvorfor Playmo (og andre leker) fordobles i pris her til lands! Vi kjøpte Playmo dukkehus til en av våre døtre nå og betalte 100 Euro. I Norge koster det 1599,- Det er nokså nøyaktig dobbelt så dyrt!
|