Jeg tror du kanskje snur det litt på hodet her, Kif.
Er man spilleavhengig har det allerede tatt over såpass at det har gått ut over alle de andre tingene.
Man blir trist av det. Det er ikke nødvendigvis sånn at man var det i utgangspunktet. Jeg vet f.eks. om en ganske så ressurssterk og verdensvant kvinne som eide egne butikker og gjorde det bra. Det tok bare litt lenger tid før hun traff bunnen.
Det jeg synes er fryktelig synd er at de som har dette problemet ikke engang kan bli spart for den fristelsen når de skal handle melk, brød og bleier til barna sine.
__________________
You did in your twenties what you knew how to do. When you knew better, you did better. And you should not be judged for the person that you were, but for the person that you're trying to be and for the woman you are now. -- Maya Angelou
|