Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning

Hjernevask

Kultur og underholdning Litteratur, film, tv-serier, kunst, teater, revyer og annen kulturell aktivitet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-03-10, 09:06   #1
Harriet Vane
Epikur
 
Harriet Vane sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.796
Blogginnlegg: 440
Harriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hjernevask

Opprinnelig lagt inn av Fruktflua, her.

Harald Eia er ikke bare journalist (og også dermed researcher), men han er utdannet sosiolog. Så han burde jo ha en del relevant grunnlag for å lage nettopp denne serien i et småkritisk øyemed.

Glitter mente ikke Harald Eia (tror jeg), hun mente researcheren til Harald Eia. Som hun mente ikke var særlig god. Harald Eia er ikke journalist, ikke i min bok, han er sosiolog og humorist. For å være journalist må man enten tjene penger på å være det og/eller være utdannet journalist. Å sidestille journalistikk og research er eh...hva skal man si...Helt på jordet? Jeg kjenner knapt en eneste journalist som er særlig god på research.

__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
Harriet Vane er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 02-03-10, 10:33   #2
Fruktflua
Sperret
 
Medlem siden: Jun 2007
Hvor: Down by the water
Innlegg: 6.377
Fruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hjernevask

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

Glitter mente ikke Harald Eia (tror jeg), hun mente researcheren til Harald Eia. Som hun mente ikke var særlig god. Harald Eia er ikke journalist, ikke i min bok, han er sosiolog og humorist. For å være journalist må man enten tjene penger på å være det og/eller være utdannet journalist. Å sidestille journalistikk og research er eh...hva skal man si...Helt på jordet? Jeg kjenner knapt en eneste journalist som er særlig god på research.

Det gjør jeg. Som journalist har du ALT å tape på å ikke gjøre grundig research i sakene du skal skrive om og jobbe med, og jeg kjenner mange journalister som tar research på alvor.
Og hvis du mener at å sidestille journalistikk og research er helt på jordet, så forstår jeg at du ikke vet særlig mye om journalistikk.

Fruktflua er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no