Opprinnelig lagt inn av gnuri, her.
Å- det er også en av mine favorittretter. Har du en oppskrift å dele, eller ? 
Jada. Det er en veldig grei oppskrift. Til oss bruker jeg
4 kyllingfileter i munnfullbiter, røres sammen med 1 ss soyasaus, 1 ts maisenna og en klype salt, får stå litt. Stekes så i litt olje på høy varme.
Svisjer litt hakket ingefær, et par vårløk i biter og en grønn paprika i terninger i olje i woken, har i 1 ss risvin/tørr sherry og 1 ss (yellow) bean sauce. (Det får man i mange innvandrerbutikker, salt, mørkebrun guffe av soyabønner.) Har i to tørkede røde chili i knust tilstand, da blir det sånn mellomsterkt. Hiver oppi kyllingkjøttet, lar det varme seg litt, rører inn 100 g peanøtter (skyll av saltet først hvis du ikke får tak i usaltede) og en splæsj sesamolje. Ferdig!
Dette er for sterkt etter ungenes smak, pluss at minstemor ikke får peanøtter ennå, så de pleier å få bare kyllingkjøttet svisjet i panne med frossengrønnsaker og ris.
__________________
Prima (0503) et Secunda (0505)
“Do you find it easy to get drunk on words?"
"So easy that, to tell you the truth, I am seldom perfectly sober.” (Dorothy L. Sayers, Gaudy Night)
|