Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Indisk Tandoori Chicken fra Toro. Anbefales!

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-01-07, 16:33   #11
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.109
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Indisk Tandoori Chicken fra Toro. Anbefales!

For min del trodde jeg innlegget var postet feil. Ikke fordi det var Toro, dårlig mat eller tråkket på Mims tær, men fordi jeg ikke tenker på det som en oppskrift man deler, men snarere anbefaling av et produkt. Oppskriften står jo på pakken så den er egentlig ingenting å dele.

Men jeg kunne godt funnet på å legge en oppskrift inn her som inneholdt et ferdigprodukt med tilsetningsstoffer. Som en av ingrediensene (hva nå det måtte være). Eller oppskrift på noe som var direkte usunt, men veldig godt.
I innlegget sitt skriver Mim:

Sitat:

Noe av poenget med dette underforumet er å vise og tipse om hvor utrolig enkelt det er å lage skikkelig mat, kjapt og enkelt, fra bunnen av hver dag.

(...) Det handler om at jeg gjerne vil hjelpe folk til å ta kontroll over sitt eget kosthold, skaffe seg den kunnskapen som trengs og føle mestring gjennom å lage god og næringsrik mat.

noe som gjør at jeg blir litt i tvil om jeg har misforstått. Jeg har oppfattet det som et forum på lik linje med f.eks "Rylis sportshjørne" eller "Tinetoffs litteraturforum", hvor det er den som tok initiativet til underforumet som får det "oppkalt etter seg", og ikke nødvendig vis Madam Mims forum bokstavelig talt. Jeg oppfatter ikke at innleggene som postes her er henvendelser direkte til henne. Hvis det er slik vil jeg være veldig forsiktig med å legge ut en oppskrift selv, siden hun kan dette uendelig mye bedre enn meg, og jeg ville føle at jeg ikke hadde noe å bidra med (ok, kanskje på brunsaus da )

Er det derimot ment som et forum hvor hvem som helst kan dele og diskutere sine oppskrifter (som jeg tror og håper), uansett hva de måtte inneholde, blir det en annen sak, men da blir ikke nødvendigvis intensjonen jeg siterer Madam Mim på oppfylt. Så jeg kan skjønne at noen synes dette med reglene er litt uklart. Jeg trodde jeg hadde det klart, men er også litt usikker nå. Jeg velger å forholde meg til dette:

Sitat:

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette rette forumet.

selv om det kan diskuteres hva som er gode oppskrifter.


Dersom hovedinnlegget er lagt inn bevisst for å håne Madam Mim er det så tåpelig at jeg ikke engang vil kommentere det. Men det nekter jeg fortsatt å tro :naiv:

__________________
µ 05 07 07

Sist redigert av My : 31-01-07 kl 16:41.
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
klassiker, toro


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no